ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10471390
*
nr 1047 1390
Spegel
50/60-tal, Teak, höjd: 117x35
Utrop:
500 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 augusti 2016
kl 19:24:18
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/7 11:42:14
1
200 kr
1/8 13:03:39
2
200 kr
1/8 13:03:39
1
200 kr (Budbetjänt)
1/8 13:09:54
2
300 kr
1/8 16:06:23
1
350 kr
1/8 19:11:39
3
400 kr
1/8 19:15:57
1
450 kr
1/8 19:19:18
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar teak teakmöbler trä
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 20:32
-
7409 Spegel
+ väggbord, med stenskiva, Rokokostil. Höjd: 140 +..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 20:48
-
6025 Spegel
+ väggbord. Höjd: 134+ 68 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 19:28
-
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 20:38
-
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 18:20
-
7266 Spegel
1920-tal, 118x41 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 20:10
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1047 1390
Spegel
50/60-tal, Teak, höjd: 117x35
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 1 augusti 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/7 11:42:14 | 1 | 200 kr |
1/8 13:03:39 | 2 | 200 kr |
1/8 13:03:39 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
1/8 13:09:54 | 2 | 300 kr |
1/8 16:06:23 | 1 | 350 kr |
1/8 19:11:39 | 3 | 400 kr |
1/8 19:15:57 | 1 | 450 kr |
1/8 19:19:18 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar teak teakmöbler trä
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 20:32 -
7409 Spegel
+ väggbord, med stenskiva, Rokokostil. Höjd: 140 +..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 20:48 -
6025 Spegel
+ väggbord. Höjd: 134+ 68 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 19:28
-
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 20:38 -
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 18:20 -
7266 Spegel
1920-tal, 118x41 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 20:10